Könnyűszerkezetes házak építése

Modern House

Téglából vagy porobetonból vagy könnyűszerkezettel épült ház?

Családi házunk tervezgetésekor valószínűleg elsőként szembesülünk ezzel a kérdéssel.

Egyaránt, mindhárom technológiáról elmondható, hogy alkalmazásával minőségi és időtálló otthonokat építhetünk fel.

A választás viszont előnyöket és hátrányokat is hordoz magában.

Családi házak építése

Kulcsrakész családi házak építése téglából vagy porobetonból és acél könnyűszerkezetes házak építése. Lépjen velünk kapcsolatba!

Kapcsolat

Legutóbbi projektek

Családiház technológiák

Könnyűszerkezetes házak építése

A könnyűszerkezetes házak egyik legfőbb előnye, hogy a fűtés és hűtés szempontjából is költséghatékonyak, ugyanis rendkívül jó hőszigetelési tulajdonságokkal rendelkeznek.

Kapcsolat
Author

Könnyűszerkezetes ház, passzívház, gyors ház előnyei

A könnyűszerkezetes házak nem csupán a kivitelezés során bizonyulnak gazdaságosabb és rövidtávon megtérülő befektetésnek, hanem hosszútávon is. A könnyűszerkezetes házak mind anyagukat, mind az építési módot tekintve sokkal inkább megfelelnek a fenntarthatóság elveinek. A szerkezet miatt kialakítása költséghatékonyabb, ugyanakkor a hőszigetelése kiválóan megoldott, ezért energiatakarékos háznak is nevezik. A könnyűszerkezetes házak így valóban gyorsan elkészülnek, akár télen és ősszel is kivitelezhetők, azonnal költözhetőek és gyorsan fel is fűthetőek. Minőségi anyagokkal építünk, így nem csak gyorsan készülnek el készházaink, de megbízhatóak is.

Egy könnyűszerkezetes ház számos előnnyel rendelkezik. Nézzünk meg ezek közül párat:

A könnyűszerkezetes házak nem csupán a kivitelezés során bizonyulnak gazdaságosabb és rövidtávon megtérülő befektetésnek, hanem hosszútávon is. Egyik legfőbb előnyük, hogy a fűtés és hűtés szempontjából is költséghatékonyak, ugyanis rendkívül jó hőszigetelési tulajdonságokkal rendelkeznek, így jóval alacsonyabb fűtési költséget eredményeznek.

Az eleve jó hőszigetelésű falszerkezet következtében a ház gyorsan, könnyen felfűthető, vagy lehűthető. Az ebből adódó energia megtakarítás jelentősége az energiaárak növekedésével egyre inkább fokozódik. A szárazvakolatoknak köszönhetően kevesebb allergén anyag kerül beépítésre az épületbe a hagyományos eljárásokhoz képest.

A kevésbé vastag falak miatt adott bruttó nagyságú háznál a nettó, azaz hasznos alapterület akár 8-10 %-kal több, (mely, akár egy plusz fél szobát is jelenthet) mint a hagyományos tégla építésű házak esetében.

A falak nem csak hely takarékosak, de kiváló hangszigeteléssel is rendelkeznek. A jó hangszigetelés érdekében intelligens rétegrendszereket és anyagkombinációkat használunk fel, mint nagytömegű alkotórészeket.

Időjárástól, évszaktól függetlenül is építhetők. A technológia lehetővé teszi, hogy egy családi házat akár 3-4 hónap alatt kulcsrakészen elkészítsünk.

A szerkezeti konstrukciójának köszönhetően sokkal földrengésállóbbak, mint a téglaházak.

A teljes építés az alábbi szakaszokra bontott:

A teherhordó főfalak 90 cm mély, és 40 cm széles sávalappal készülnek. A beton előre gyártott C16/20.

A lábazati falazat 2 sor zsalukő/pincefalazóból készül 50 cm magasságba.

A feltöltés felső 15 cm vastagságú rétege kavics, a többi föld töltőanyag. A feltöltést rétegesen döngölővel tömörítjük. Erre kerül a 10 cm vastag szerelőbeton.

A külső és belső teherhordófalak megépítése. A teherhordó falak horganyzott profilból (150-es C és 150-es U 1,5 mm falvastagság) készülnek.

A vázszerkezet alatt a betonrétegre ragasztott 4 mm vastag bitumenes nehézlemez talajpára elleni szigetelés is ebben a szakaszban kerül elhelyezésre.

A teherelosztó gerendázat felhelyezése, és a rácsos tartó/lapos tetőszerkezet kialakítása.

Homlokzati falváz szerkezet külső oldalaira 15 mm-es víz és páraálló OSB építőlemez kerül felrögzítése, tetőhéjalás bitumenes tetőzsindellyel, vagy cseréppel.

Továbbá ide tartozik még a homlok-, orom- és az ereszdeszkázat, illetve a csatorna-rendszer kiépítése. A hőszigetelt üvegezésű homlokzati nyílászárók beépítése, illetve a bejárati ajtó is.

A félkész kivitelnél egy már elkészült alapra felépítendő házról beszélünk, amit kívülről teljesen készre építünk. Homlokzati felületképzés nikecellel, dryvitozva, színezve, illetve a homlokzati falak, és a mennyezet párazáró fóliával ellátva.

Az épület belső terei félkészek, vagyis az összes teherhordó fal belülről kettőréteg tűzgátló gipszkarton borítást kap, a belső válaszfalak normál gipszkartonnal kettő rétegben borítjuk (fürdőszoba, WC helységek falai impregnált kivitelű gipszkarton), valamint a villanyszerelési védőcsövek és dobozok már a helyükön vannak, a vízszerelésben érintett falszakaszokat pedig hozzáférhetővé tesszük.

Ennél a félkész, vagy kívülről kész kivitelnél a teljes befejezésig még vissza van a gépészet, a padlókonstrukció, a glettelés festés és burkolás, szerelvényezés, valamint a belső ajtók elhelyezése.

Az épület beköltözhető, minden gépészeti és szerelvényezési munka, burkolás, belső ajtók, festés elkészítve.

A kulcsrakész készültségi fokozat viszont nem foglalja magában a konyhabútort és a tűzhelyet, a világítótesteket, a redőnyöket, egyéb árnyékolástechnikai eszközöket sem tartalmazza.